בקניה מעל 350 ש”ח כל סוגי השילוח בחינם. 

בקניה מעל 350 ש”ח המשלוח לנקודת חלוקה חינם

בקניה מעל 350 ש”ח המשלוח לנקודת חלוקה חינם

מה הסכנה הבריאותית
בשימוש בתמציות ריח סינטטיות?

רוב האנשים אפילו לא מודעים לכך אבל תמציות ריח סינטטיות נמצאות כמעט בכל תכשירי קוסמטיקה, טיפוח גוף, מוצרים לשיער, בשמים, דיאודורנטים, מטהרי אוויר וחומרי כביסה, נרות ועוד.

תמצית ריח, הינו ניחוח סינטטי שלהפקתו משתמשים באלפי כימיקלים שונים, שלעיתים אינם מפורטים בתווית, כאשר רבים מהם הם פטרו כימיקלים מסוכנים לבריאות החודרים גם לזרם הדם. 

הסכנות הבריאותיות של בישום סינטטי:

 • פטאלאטים הנפוצים בחלק מהבשמים מקושרים לתופעות קשות כגון ,שיבוש המערכת ההורמונלית, פגיעה בספירת הזרע, מומים מולדים, סרטן, פגיעה בכבד וכליות ודיכוי חיסוני. 
 • מאסק סינטטי שגם הוא רכיב נפוץ ביותר בתמציות ריח סינטטיות, לא תמיד מצוין על התווית אבל קיים בבשמים רבים, מצטבר בחלב אם וברקמת שומן והוכח כפוגע במנגנון נטרול רעלים של הגוף.
 • תמציות סינטטיות עלולות לגרום לאלרגיות המתבטאות בכאבי ראש ומגרנות, קשיי נשימה, גירויי עור ולהחמיר תופעות של אסטמה. 

היום כבר ניבדק גם הקשר בין חשיפת יתר לכימיקלים המרכיבים תמציות ריח סינטטיות להפרעות קשב וריכוז ובעיות נוירולוגיות ובנוסף מתחילות להתפרסם המלצות לנשים בהריון להיזהר מחשיפה יומיומית תמציות ריח סינטטיות.

אבל! תעשיית הקוסמטיקה והבישום ממשיכה להשתמש בבישום סינטטי, על אף היותו מזיק לבריאות, בגלל מחירו הזול. 

יש לא מעט רופאים שכבר מזהירים בפני שימוש במוצרים שעל התווית מצוינות תמציות ריח ופטאלאטים וממליצים להשתמש במוצרים המכילים שמנים אתריים טהורים.

הפקת שמן אתרי היא תהליך ארוך, מורכב ויקר. להפקה של כמות מזערית של שמן אתרי נדרשות כמויות גדולות מאוד של הצמח ולכן מחירו של השמן האתרי הטהור הינו מאד גבוה. לדוגמא להפקת כוסית קטנה של שמן נרולי נדרש קטיף ידני של חצי טון קילו פרחים. אומנם מחירם של שמנים אתרים טהורים גבוה וניחוחם מחזיק שעות בודדות, אך בשונה מבישום סיננתי הם אינם מסכנים את הבריאות שלנו בשימושם הנכון.

האם יש דבר כזה שמן אתרי זול?

היות וחברות שונות הבינו את הפוטנציאל העסקי הטמון בהפקת שמנים ובשימושם, הן מצאו דרך לזייפם, ובכך להוזיל עלויות . מכאן שהזיוף הפך לתהליך נפוץ בתעשיית השמנים וארומתרפיה.

דרכי זיוף
תמציות ריח סינטטיות עם שמות מטעים – לעיתים מנסים להסוות את העובדת שמדובר בתמציות סינטטיות ומשתמשים במינוח שמנים ארומטיים. שמנים ארומטיים הינם מוצרים סינטטיים המנסים להתחזות לשמנים אתריים.

שמנים אתריים מדוללים בחומרים לא טהורים ו/או רעילים יובילו את הרעלנים הישר אל תוך תאי גופנו – חפשי את השם הבוטני של הצמח והחלק ממנו מוצה השמן ברשימת המרכיבים באתר.

חשוב לזכור

 • שמני ריח או שמנים ארומטיים – הם שמנים המיועדים לריח בלבד.
 • לשמנים ארומטיים ותמציות ריח אין איכויות טיפוליות. ריחם נעים אך גם בשימוש במבער מומלץ להשתמש בשמנים אתריים טהורים ואמיתיים, שכן אין לך אפשרות לדעת מהם החומרים הכימיים אותם את נושמת.
 • לא כל שמן שכתוב על התווית שמן אתרי הוא אכן טהור. חפשו את השם הבוטני שלו.
 • אין שמנים אתריים של פריחת הדובדבן, תות, יערות הגשם, ריח ים וכדומה באלה. לכן בדקו היטב לפני שאתם קונים.
 • שמנים מהולים – שמנים המהולים בשמני נשא כגון שמן שקדים, חוחובה ואחרים מתאימים למריחה על העור ואכן שומרים על תכונות ואיכויות טיפוליות כל עוד השמנים בתערובת אינם מזויפים.

אם אתם חדשים בעולם השמנים האתריים יש מספר דברים שחשוב שתדעו. המעבר מצריכת בשמים וחומרי ריח סינטטיים לטובת מוצרים המבוססים על שמנים אתריים דורשת הסתגלות.

שימוש בבשמים המכילים ריחות סינטטיים היא כמו אכילה של ג’אנק פוד מתועש. החוויה חזקה אבל זה בא על חשבון הבריאות שלנו. בבשמים אלו מכניסים רכיבים שהם כמו חומרי טעם וריח בג’אנק פוד כדי לחזק את החוויה החושית.

כשאנחנו מפסיקים לצרוך ג’אנק פוד ועוברים למזון טבעי ובריא בתחילה האוכל הבריא מרגיש טפל ולוקח זמן לבלוטות הטעם להתנקות מהרעלים ולהתרגל לטעמים העדינים של המזון הטבעי. כך גם כשמדובר בחוש הריח, כשמפסיקים להשתמש בתמציות ריח סינטטיות בתחילה נתקשה להריח ריחות טבעיים ועדינים כמו אלו של השמנים האתריים. רק אחרי שקולטני הריח יתנקו מהמוצרים הכימיים תרגישי את הניחוחות הטבעיים במלואם, אבל כמו שאומרים אצלנו – Once you go  natural you never go back. כלומר, לוקח לנו קצת זמן להחזיר את בלוטות הטעם והריח לתפקוד תקין, אבל מרגע שהן חוזרות יהיה לנו קשה לצרוך שוב מוצרים מתועשים. כי הגוף יודע מה הכי טוב בשבילו.

כאשר אתם משתמשים בשמנים אתריים, תבחינו בשני הבדלים מרכזיים לעומת הבשמים הסינטטיים:

עוצמה
עוצמת השמנים הטבעיים היא עדינה הרבה יותר מזו של תמציות ריח היות והיא לא מחוזקת בחומרים כימיים. בנוסף, שימוש ארוך טווח בתמציות ריח סינטטיות, מעבר להיותו מסוכן, מעמעם את הרגישות שלנו לריחות ולכן כאשר אנחנו ננסה להריח ריחות טבעיים הם ירגישו לנו חלשים יותר. כל מה שצריך לעשות זה להפסיק לצרוך את התמציות הסינטטיות ולתת לחוש הריח לחזור לעצמו.


בושם שמנים אתריים לא נשאר על העור לאותה כמות זמן
לבשמים הרגילים מכניסים, בנוסף, גם חומר כימי שתפקידו לקבע את הבושם על העור ולכן לוקח לו הרבה זמן להתנדף, לפעמים אף יותר מיממה.
בשמים המכילים שמנים אתריים מתנדפים בהדרגתיות ונשארים על העור פחות זמן, בין 4 ל-7 שעות, היות ואינם מכילים חומרים כימיים מקבעים אלא שמנים טבעיים בלבד.  כדי שתוכלו ליהנות כל הזמן מהניחוח של בושם השמנים האתריים של KA הכנסנו אותו לבקבוקון רולאון קטן שניתן לשאת קרוב, לכל מקום. כאשר מרגישים שזקוקים לחיזוק פשוט למוציאים מהתיק ומורחים כמה נגיעות עדינות באזורי הדופק -כך אפשר להמשיך וליהנות מהאיכויות של השמנים לאורך כל היום.


ההבדל החשוב מכל
בטיפול ארומתרפי משתמשים בשמנים אתריים טהורים ואמתיים בלבד. תמציות ריח או שמנים אתריים מהולים הינם חסרי ערך ריפוי לחלוטין. ארומתרפיה היא הרבה מעבר לריח בלבד. לתמציות סינטטיות אין ולעולם לא יהיו הסגולות והאיכויות שמביאים אתם שמנים טבעיים שמזוקקים מצמח אמיתי. לכן לא נשאל את עצמנו מדוע להוציא סכום נכבד על שמן אתרי כזה או אחר – הסיבה ברורה!

 

FOR YOU

כיף שהצטרפת
קבלי מאיתנו באהבה
קופון 10% הנחה

קוד קופון: welcome10

בחרי את ארבעת המשפטים אליהם את מתחברת בצורה החזקה ביותר

 • אשמח לשחרר את הדאגות האינסופיות מחיי
 • אני לא מתנגדת להכניס לחיי מזל והזדמנויות חדשות
 • לנקות עין הרע זה אף פעם לא מזיק
 • ממש אשמח לכמה לילות של שינה רגועה וטובה
 • חיזוק בתחום הכלכלי לא יזיק
 • זה זמן טוב לטיהור אנרגיות שליליות בבית
 • אשמח לפתח את האינטואיציה שלי ולחזק את החלקים הרוחניים
 • פרץ של יצירתיות והשראה ממש מתאים לי עכשיו
 • לשחרר את הפחד ולחזק את הבטחון העצמי
 • לחזק את היכולת להיות אופטימית
 • להיות שמחה יותר שעות ביום
 • זה הזמן שלי להתאהב
 • ליהנות מריגוש רומנטי זוגי
 • לשחרר מהחיים דברים שלא משרתים אותי
 • לחיות חיים מלאי תשוקה
 • ליהנות ממיניות חזקה
צרו קשר
חייגו דילוג לתוכן